W najbliższym czasie dużą część naszego społeczeństwa będzie czekało wypełnienie sprawozdania podatkowego - nikt tego nie kocha, ale wszyscy muszą zrobić

Powered by Drupal
Większość dorosłych rozliczała już kiedyś sprawozdanie podatkowe. Choćby raz w życiu. Wielu ludzi pamięta jeszcze czasy socjalizmu, kiedy musieli całość skrupulatnie liczyć ręcznie, a później tracić czas w ogromnych kolejkach, aby oddać sprawozdanie w urzędzie.


eksperci
Author: Ben McShea
Source: http://www.flickr.com


Dzisiaj szczęśliwie te lata zdają się być już prehistorią.
portal podatnika
Author: Jardenberg
Source: https://www.flickr.com


W dzisiejszych czasach wypełnianie PIT-u nie wydaje się już być katorgą, choć dla sporej części społeczeństwa wciąż jest pewnego typu stresem. Jednakże dzisiaj wszystko odbywa się już szybko i gładko. Mamy możliwość uzupełnić dokumenty podatkowe oraz odprawić je do Skarbówki online. Wszystko w 40 minut i to bez odchodzenia od komputera czy choćby sięgania po ołówek. Specjalistyczne programy pomogą nam uzupełnić wszystkie wymagane pola dokumenty, podsumują całość i gotowe.


Portal podatnika to świetna sprawa. Mamy możliwość zarejestrować się i archiwizować tam swoje sprawozdania z ubiegłych lat. Wobec tego do kolejnego uzupełnianego przez nas dokumentu nie będziemy musieli wpisywać już dziesiąty raz swoich danych, co w dużej mierze zaoszczędzi nasz czas. O ile nie zmieniliśmy adresu, to pierwsza strona sprawozdania nadal jest taka sama, ponieważ pesel oraz data urodzenia zmienić się nie mają możliwości.


Mimo wielu udogodnień warto zarezerwować sobie choćby trzy kwadranse na to, aby wypełnić PIT bez gonitwy. To istotne, ponieważ nie możemy popełnić błędów. Niepoprawnie wypełniony dokument zostanie odesłany, a my pewnie zostaniemy wezwani w celu wyjaśnienia sprawy.