Wiele programów, które w dogodny sposób pozwalają na rozrachunek ze skarbówką przez internet.

Powered by Drupal
Jak każdego roku nadchodzi okres rocznych rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Jest wiele aplikacji, jakie w przystępny sposób pozwalają na rozliczenie ze skarbówką przez internet. Dzięki programom krok po kroku obywatel poprawnie wypełni deklarację, a później od razu pośle go i odbierze potwierdzenie.

Oprogramowania są
kobieta licząca podatki online
Author: "PictureYouth"
Source: http://www.flickr.com
tak stworzone, że same liczą podatek należny, kwotę do zwrotu, czy też podatek do zapłacenia. Jedyne co powinien uczynić obywatel to w prawidłowy sposób wypełnić poszczególne części. Oprogramowania zezwalają na odliczenie każdych ulg, czy darowizn. Co istotne, za pomocą programów w szybki i prosty sposób mogą się rozliczyć także jednostki prowadzące swoją działalność gospodarczą. Po posłaniu PIT online (więcej: zobacz stronę) pobieramy UPO, gdyż jest to dowód na to, że bez problemu złożyliśmy deklarację. Dokument ów wraz z deklaracją należy trzymać przez 5 lat. Mnóstwo osób wyliczających się za pomocą tego blankietu korzysta również z pośrednictwa pracodawcy, bądź ZUS-u. Ma to miejsce w takim przypadku, gdy podatnik nie pozyskał w roku podatkowym kolejnych dochodów i nie posiada możliwości korzystać z ulg podatkowych.
dokumenty
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Program pit 2015 zezwala na potrącenie wydatków na cele rehabilitacyjne. Zniżka ta przysługuje osobie, która ma orzeczenie o niepełnosprawności, lub ma na utrzymaniu taką osobę.Dopuszczalne jest rozliczenie przez internet deklaracji PIT łączne z mężem. Owego e PITa podpisywać może jeden współmałżonek, który składa deklarację. Małżonek składający PIT działa wtedy nie tylko w własnym imieniu, ale również w imieniu drugiego współmałżonka.
Jakakolwiek e-deklaracja musi wymieniać bezpieczny podpis elektroniczny. W związku z ułatwianiem składania podatnikom rocznych deklaracji skarbowych pozwolono na wysyłanie zeznań podpisanych danymi autoryzującymi drogą elektroniczną.
Danymi uwierzytelniającymi podpisać można zarówno deklaracje roczne, jak i korektę zeznania rocznego. Drogą elektroniczną można również złożyć poprawkę deklaracji sprzed paru lat. Wykonalne jest również złożenie poprawki e-PITów drogą standardową, czy też korygowanie druków podatkowych składanych w formie tradycyjnej poprzez złożenie korekty w formie e-deklaracji.