Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Wytrzymałość elementów skonstruowanych ze stali nierdzewnej

Powered by Drupal
Trwałość elementów wykonanych ze stali nierdzewnej jest nieporównywalna z większością pozostałych tworzyw wykończeniowych. Ich wizerunek nie zmienia się przez wiele lat.




Stal nierdzewna sprawdza się tak jak w warunkach dużych, jak i niskich temperatur. Posiada ona dużo wyższą odporność ogniową aniżeli inne stale. W ostatnich kilku latach stal nierdzewna staje się coraz bardziej ceniona również przez naszych architektów, stając się docenianym surowcem wykończeniowym. Stal nierdzewną wykorzystuje się w budownictwie zwykle jako tworzywo (Przetwórstwo tworzyw sztucznych) na balustrady, zabezpieczenia podparć i filarów, części zadaszeń, teowniki okienne i drzwiowe, drzwi ppoż, fragmenty oprzyrządowania basenów, kotwy nierdzewne, czy kabiny dźwigów. Przy budowie jakiegokolwiek domu wykonuje się przynajmniej kilkaset zamocowań rozmaitych części konstrukcyjnych, armatury i wyposażenia. Stal nierdzewna jest materiałem wyjątkowo trwałym i przydatnym, a jednocześnie wytwornym i eleganckim - opaski nierdzewne. Dzięki rozmaitości gatunków i rodzajów nawierzchni jest ona w stanie spełnić bardzo wyszukane żądania stawiane surowcom budowlanym i wykończeniowym.


kotwy nierdzewne
Author: Röben
Source: Röben


Przy montowaniu z zastosowaniem kotew rozporowych następują znaczne siły rozpierające. Fakt ten ogranicza przeznaczenie kotew stalowych do zamocowania w sztywnych jednolitych tworzywach takich jak beton normalny, kamień naturalny o zwartej budowie, cegła pełna ceramiczna.




Otwór na kotwy nierdzewne należy borować prostopadle do jego powierzchni - MetFix. Należy także bezwzględnie stosować się do zaleceń wytwórców kotew odnoszących się do minimalnych granic i spoistości kotwienia w materiale.