Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/xsynthetic.org/includes/menu.inc).

Z jakich powodów należy regularnie brać udział w kursach z zakresu tzw. kompetencji miękkich

Powered by Drupal
Doradcy zawodowi, a także i przełożeni pozostają zgodni w jednej kwestii, otóż: regularnie odbywane kursy podnoszą umiejętności pracowników, a ich motywacja w pracy znacząco wzrasta, co rzecz jasna nie pozostaje bez jakiegokolwiek znaczenia dla przedsiębiorstwa, w którym są zatrudnieni. Ta zasada dotyczy zarówno pracowników umysłowych, jak i robotników pracujących w halach montażowych. Dokształca się tak kadra kierownicza, jak i zwyczajni pracownicy.


pracownik
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Uwaga przyszłych słuchaczy koncentruje się przede wszystkim na szkoleniach z zakresu kompetencji twardych, więc księgowa chce poznać zasady rozliczania VAT-u w kolejnym roku kalendarzowym, a spawacz poznać w końcu nowe, całkowicie nieznane mu metody spawania.

Oczekujemy Ciebie! Więc jesteśmy w witrynie (http://biurotfc.pl/) - nasze świeże posty pełne intrygujących wątków są już gotowe. Trzeba jedynie kliknąć w link.

Z kolei zajęciami z tematyki zarządzania czasem lub radzenia sobie ze stresem zainteresowani bywają chyba jedynie dyrektorzy; syndrom wypalenia zawodowego łączymy w większości przypadków z profesją nauczyciela, chociaż w istocie każdy może stracić motywację do pracy, zwłaszcza wtedy, kiedy owa praca jest bardzo monotonna i przez to nieciekawa lub wymaga nawiązywania ciągłych kontaktów międzyludzkich.

Dzięki szkoleniom oraz indywidualnym rozmowom z psychologiem można na szczęście w porę uporać się z tym problemem. Żeby uchronić się przed zgubnymi skutkami utraty motywacji, a także pracoholizmem trzeba uczestniczyć w konwersatoriach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców i być w stanie zachować równowagę miedzy życiem zawodowym i pozazawodowym. Poziom motywacji bywa uzależniony od grupy najrozmaitszych czynników. Jeżeli w danym przedsiębiorstwie pracownicy dostają małe wynagrodzenie, a z każdym tygodniem rejestr obowiązków nieustannie się wydłuża, to ich motywacja w pracy bywa bliska niemalże zeru.


praca
Source: pixabay
Zresztą podobnie omawiana sprawa przedstawia się wtedy, gdy firma lub fabryka ma problemy finansowe czy dostaje o dużo mniej zleceń niż w ubiegłym roku. Wówczas pracownicy myślą głównie o zmianie pracy i czasem też o uzupełnieniu posiadanych kompetencji. Tymczasem na kursach bezrobotna czterdziestolatka może dowiedzieć się, jak poszukiwać pracy, napisać list motywacyjny oraz poznać swoje dobre strony. Trenerzy dysponują też bardzo przydatnymi testami, które pomogą przy ewentualnym wyborze nowego zawodu.