Zamierzasz zakupić włazy żeliwne? Sprawdź, jak wybrać właściwy

Powered by Drupal
Każdą studzienkę wykonaną na drodze powinny przykrywać włazy żeliwne. Wiele firm oferuje aktualnie asortyment tego typu, lecz należy wiedzieć, jak wybrać odpowiednie produkty, aby spełniały konkretne wymagania.
Studzienka kanalizacyjna
Rzecz jasna włazy żeliwne różnią się swoim wyglądem. Mogą być włazy prostokątne albo te najpowszechniejsze – okrągłe. Drugim czynnikiem je rozróżniającym są ich wymiary. Włazy powinny być dopasowane do określonych parametrów, aby starannie zakrywały studzienkę. Średnica studni, jaką należy zmierzyć, to wolny prześwit. Ważna jest też klasa obciążenia, ponieważ nie przez wszystkie studzienki może przejeżdżać każdy pojazd.

Włazy produkowane są też z różnych rodzajów żeliwa, a nadzwyczaj popularne jest żeliwo szare i sferoidalne. Należy podkreślić, iż żeliwo to jedno z najwytrzymalszych tworzyw. Jest wysokiej klasy, dlatego jest niebywale trwałe w użytkowaniu. (http://www.normbud.pl/technika-przeciwpozarowa/elementy-dodatkowe/pokrywa-nasady-pozarowej) Włazy z niego wyprodukowane odznaczają się wysoką precyzją wykonania. Należy jeszcze zaznaczyć, iż podnosi się je przy pomocy dwóch uchwytów, dzięki którym można dostać się do środka studzienki. Dobrze, jeżeli mają podwójny zatrzask, jaki zabezpiecza je przed otwarciem.

Po otwarciu właz sam się blokuje, zwykle pod kątem 90 bądź 100 stopni. Wiele powyższych włazów ma specjalną uszczelkę antydrganiową, co jest nad wyraz istotne we włazach zlokalizowanych na ruchliwych jezdniach. Decydując się na firmę, która ma w ofercie niniejszy asortyment, dobrze jest zweryfikować czy jest uznany na rynku. Nie każdy bowiem zakład oferuje naprawdę najwyższej jakości towary, o czym trzeba się przekonać, zanim zrobimy zakupy. Trzeba zaznaczyć, iż włazy często mogą być zrobione na specjalne życzenie klienta. Zainteresowany nimi odbiorca powinien jedynie skontaktować się z pracownikami danej firmy, a wszystko będzie sprawnie zrealizowane. Autor: http://www.normbud.pl/Dzięki przedstawionym informacjom będziesz lepiej zorientowany w szczegółach odnośnie włazów żeliwnych. Jeśli masz firmę, na zamówionych włazach można nawet zamieścić własne logo, wszystko zależy od zakładu, w jakim je zamówimy. Zatem warto jest wcześniej rozeznać się w tego typu kwestiach, aby nic nam nie umknęło i byśmy posiedli stosowną wiedzę w tym obszarze.